Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Miłosne perypetie Karpowicza. Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 10.01.2018
Czcionka:

Miłosne perypetie Karpowicza. Styczniowe spotkanie DKKAutor owej pozycji na dobre zagościł na polskiej scenie literackiej. Jego poprzednie powieści, m.in. „Ości”, „Balladyny i romanse”, czy „Sońka”, zostały docenione przez krytyków, co zmaterializowało się m.in. Paszportem Polityki oraz Nagrodą Literacką Nike. 
„Miłość” to opowieść sięgająca zarówno w przyszłość, jak i w przeszłość. Karpowicz pokazuje różne jej oblicza, piękno przez pryzmat brzydoty, dobro podszyte złem, prawdę bazującą na kłamstwie. Każdą z historii można interpretować oddzielnie, wszystkie jednak łączą się w całość – opowiadają o miłości, zarówno w przedwojennym dworku Iwaszkiewiczów, jak i w świecie futurystycznym, czy bajkowym.Jaroslaw Iwaszkiewicz

Miłosne perypetie Karpowicza. Styczniowe spotkanie DKKOpinie Czytelników, które można poznać m.in. na tematycznych portalach, zrzeszających miłośników literatury, jak i Klubowiczek, są podzielone. Część wychwala najnowsze dzieło Karpowicza, inni określają je jako chaotyczne i rozczarowujące. Na uwagę zasługuje specyficzny język, którym posługuje się autor. Jednym zdecydowanie przypadł do gustu, inni – widzą w nim ogromną przeszkodę w odbiorze „Miłości”. Tak samo głosy poparcia rozłożyły się, jeśli rozłożymy książkę na czynniki pierwsze – rozdziały. Niektórym do gustu przypadła część pierwsza, w której autor przenosi nas do świata Jarosława Iwaszkiewicza. Inni zachwycali się częścią futurystyczną. Wszyscy dostrzegli jednak widoczny trud pracy autora, ponieważ pozycja „Miłość” powstawała aż 5 lat.
Dyskusja o książce była jak zwykle kanwą do innych pobocznych wątków. Rozmawiano m.in. o odbiorze dzieła poprzez pryzmat życia jego autora oraz o tym, czy warto czytać książki, których nie pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia.
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w środę, 7 lutego o godz. 17:00 w Bibliotece, przy ul. Meissnera 5. Tematem spotkania będzie książka, pt. „Polki, które zadziwiły świat”, autorstwa Joanny Puchalskiej. Wstęp na spotkanie DKK jest bezpłatny! Zapraszamy. 

Media społecznościowe

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

Tłumacz PJM

Kody Legimi i IBUK Libra

Sowa Mobi

Fredro w roli głównej

Projekt "Fredro w roli głównej - kampania
na rzecz czytelnictwa w kontekście Roku
Aleksandra Fredry" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dofinansowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Góry literatury

Projekt "Góry literatury. Zdobądź szczyt" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

BOOK

Projekt finansuje m.st. Warszawa.

Projekty europejskie

Flaga Unii Europejskiej
 

Biblioteka dla Ukrainy / Бібліотека для України

Mapa bibliotek obcojęzycznych w Warszawie

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki



 

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2022 r. - czytaj

 


WOLONTARIAT​

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej
 


link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki