Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Nieskazitelna reputacja – kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 22.06.2017
Czcionka:

Z pozoru życie Javiera Mallarino, bohatera książki „Reputacje”, wygląda na normalne… ale jak każdy, tak i jego życiorys, kryje wiele tajemnic i kontrowersji. Jest on karykaturzystą, uznanym, spostrzegawczym, błyskotliwym, który jedną swoją pracą może wynieść bohatera karykatury na piedestał, ale i strącić go w otchłań. Poznajemy burzliwe losy jego, trwającej czterdzieści lat, kariery: jej wzloty i upadki, laury i chwile pełne grozy. Za wielką karierę zapłacił sporą cenę – rozpadem małżeństwa. Za żoną tęskni, marzy o powrocie do kobiety, która przez wiele lat była drugą wielką miłością, zaraz po karykaturze i która pewnego dnia nie wytrzymała presji, jaką wywierała na nią codzienność u boku Mallarina.

Jego życie zmienia się diametralnie, kiedy u progu domu pojawia się pewna młoda kobieta, szukająca odpowiedzi na nurtującą ją sprawę z dzieciństwa. Karykaturzysta postanowi jej pomóc. „Reputacje” to książka o wyborach, sumieniu, które każdy ma inne i z którego ciężko rozliczać. To również pozycja, która uświadamia nam jak w jednej chwili nasze życie może zmienić się o 180 stopni.

Hygge„Reputacje” to cieniutka pozycja, którą czyta się niesamowicie szybko. Pomimo wielu retrospekcji, fabuła jest łatwa w odbiorze. Niektórym spodoba się charakterystyczne budowanie zdań przez autora – wielokrotnie złożone, bogate, wyrafinowane słownictwo. Innych może to denerwować. I tak różne były opinie naszych Klubowiczek. Niektóre zadowolone były z przeczytanej lektury, innym przeszkadzała zbyt spłaszczona historia, zawiłe zdania, zbyt filozoficzne podejście do tematu. Pozycja ta stała się kanwą do pobocznych rozmów kwietniowego spotkania DKK. Klubowiczki wymieniały się poglądami, m.in. nt doświadczeń z okresu dziecięcego i ich wpływu na dalsze życie.

Ze względu na długi, majowy weekend, na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 10 maja o godz. 17:00, oczywiście do Biblioteki, przy ul. Meissnera 5. Rozmawiać będziemy o duńskim hicie wydawniczym, książce o filozofii życia, pt. „Hygge. Duńska sztuka szczęścia.” Zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wstęp wolny!

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.