Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Nieskazitelna reputacja – kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 22.06.2017
Czcionka:

Z pozoru życie Javiera Mallarino, bohatera książki „Reputacje”, wygląda na normalne… ale jak każdy, tak i jego życiorys, kryje wiele tajemnic i kontrowersji. Jest on karykaturzystą, uznanym, spostrzegawczym, błyskotliwym, który jedną swoją pracą może wynieść bohatera karykatury na piedestał, ale i strącić go w otchłań. Poznajemy burzliwe losy jego, trwającej czterdzieści lat, kariery: jej wzloty i upadki, laury i chwile pełne grozy. Za wielką karierę zapłacił sporą cenę – rozpadem małżeństwa. Za żoną tęskni, marzy o powrocie do kobiety, która przez wiele lat była drugą wielką miłością, zaraz po karykaturze i która pewnego dnia nie wytrzymała presji, jaką wywierała na nią codzienność u boku Mallarina.

Jego życie zmienia się diametralnie, kiedy u progu domu pojawia się pewna młoda kobieta, szukająca odpowiedzi na nurtującą ją sprawę z dzieciństwa. Karykaturzysta postanowi jej pomóc. „Reputacje” to książka o wyborach, sumieniu, które każdy ma inne i z którego ciężko rozliczać. To również pozycja, która uświadamia nam jak w jednej chwili nasze życie może zmienić się o 180 stopni.

Hygge„Reputacje” to cieniutka pozycja, którą czyta się niesamowicie szybko. Pomimo wielu retrospekcji, fabuła jest łatwa w odbiorze. Niektórym spodoba się charakterystyczne budowanie zdań przez autora – wielokrotnie złożone, bogate, wyrafinowane słownictwo. Innych może to denerwować. I tak różne były opinie naszych Klubowiczek. Niektóre zadowolone były z przeczytanej lektury, innym przeszkadzała zbyt spłaszczona historia, zawiłe zdania, zbyt filozoficzne podejście do tematu. Pozycja ta stała się kanwą do pobocznych rozmów kwietniowego spotkania DKK. Klubowiczki wymieniały się poglądami, m.in. nt doświadczeń z okresu dziecięcego i ich wpływu na dalsze życie.

Ze względu na długi, majowy weekend, na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 10 maja o godz. 17:00, oczywiście do Biblioteki, przy ul. Meissnera 5. Rozmawiać będziemy o duńskim hicie wydawniczym, książce o filozofii życia, pt. „Hygge. Duńska sztuka szczęścia.” Zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wstęp wolny!

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00

(oprócz Wypożyczalni Książki Mówionej i Multimediów)


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy!

informujemy, że  Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, mieszczące się przy ul. Abrahama 10, będą nieczynne do odwołania z powodu remontu.

Najbliższe biblioteki, z których mogą Państwo skorzystać znajdują się przy ul. Witoszyńskiego 2 – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 19 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 2 oraz ul. Egipskiej 7- Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 62 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 55.

Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2019 r. - czytaj


WOLONTARIAT​Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.