Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Za zamkniętymi drzwiami – lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 14.12.2017
Czcionka:

         W swojej książce opisuje ona wrażenia, po rocznym pobycie w tym hermetycznym świecie ostatniej dyktatury. Kim mogła przyjrzeć się z bliska młodemu pokoleniu, wychowanemu w świecie propagandy, nieświadomemu, że ich rówieśnicy w innych krajach mogą żyć w zupełnie odmiennych realiach, bez ciągłej indoktrynacji, poczucia zagrożenia i funkcjonowania pod okiem Wielkiego Brata. Autorka opisywała swoje codzienne życie na uniwersyteckim kampusie, w którym czuła się jak więźniarka: nie mogła samodzielnie opuścić terenu uniwersytetu, a to co miała zobaczyć, było dokładnie przepuszczone przez koreańskie sito propagandy. Część historii Kim przedstawia wprost, część w zawoalowany sposób, który zmusza czytelnika do wyciągnięcia wniosków oczywistych, ale tylko dla nas, osób z zewnątrz, świadomych sytuacji mieszkańców Korei Północnej. Pomimo tego, po lekturze, każdy z pewnością zada sobie pytanie o to, w jaki sposób, w obecnych czasach możliwe jest zbiorowe pranie mózgu, które na co dzień dokonywane jest na tamtejszej ludności. ukryte działania
           Niestety na tle wielu książek, które gościły już w rękach naszych Klubowiczek, a dotykały podobnej tematyki, pozycja „Pozdrowienia z Korei” nie wywarła jakiegoś wyjątkowo pozytywnego wrażenia. Dla większości Pań okazała się nudna, powtarzalna, a jej treść, sposób przedstawienia życia Koreańczyków z północy, podejście i spostrzeżenia Suki Kim, długimi fragmentami zbyt infantylne. Jeśli tematyka wydaje się Państwu interesująca z pewnością polecamy lekturę książki Barbary Demick, pt. „Światu nie mamy czego zazdrościć”, czy pozycję „Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności” pióra
Park Yeon-mi.
        Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy 6 września o godz. 17:00 do Biblioteki przy ul. Meissnera 5. Tematem rozmowy będzie niezwykle ciekawa pozycja Margot Lee Shetterly, pt. „Ukryte działania”, opisująca historię czarnoskórych amerykańskich matematyczek. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Unia Europejska

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00

(oprócz Wypożyczalni Książki Mówionej i Multimediów)


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy 

informujemy, że od dnia 28 października 2019 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, mieszcząca się przy ul. Abrahama 10, będzie nieczynna do odwołania z powodu remontu.
Przepraszamy za utrudnienia.


Szanowni Czytelnicy 

W dniach 9.10 2019 – 29.10.2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 92, mieszczące się przy ul. Biskupiej 50 będą nieczynne w związku z pracami remontowymi.
Przepraszamy za utrudnienia.


Szanowni Czytelnicy 

W dniach 14.10 2019 – 25.10.2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, mieszcząca się przy ul. Meksykańskiej 3 będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia.


Zmiany w godzinach otwarcia Działu Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej

W związku z przystąpieniem Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla do programu Warszawa Przyjazna Seniorom i prowadzeniem Kursów Komputerowych dla Seniorów 
poniedziałki i środy w godz. 12:50-15:1oraz wtorki i czwartki w godz. 10:00-12:10 
Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej będzie nieczynny

Za utrudnienia przepraszamy.

Biuletyn Informacji Publicznej 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2019 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.