Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Za zamkniętymi drzwiami – lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 14.12.2017
Czcionka:

         W swojej książce opisuje ona wrażenia, po rocznym pobycie w tym hermetycznym świecie ostatniej dyktatury. Kim mogła przyjrzeć się z bliska młodemu pokoleniu, wychowanemu w świecie propagandy, nieświadomemu, że ich rówieśnicy w innych krajach mogą żyć w zupełnie odmiennych realiach, bez ciągłej indoktrynacji, poczucia zagrożenia i funkcjonowania pod okiem Wielkiego Brata. Autorka opisywała swoje codzienne życie na uniwersyteckim kampusie, w którym czuła się jak więźniarka: nie mogła samodzielnie opuścić terenu uniwersytetu, a to co miała zobaczyć, było dokładnie przepuszczone przez koreańskie sito propagandy. Część historii Kim przedstawia wprost, część w zawoalowany sposób, który zmusza czytelnika do wyciągnięcia wniosków oczywistych, ale tylko dla nas, osób z zewnątrz, świadomych sytuacji mieszkańców Korei Północnej. Pomimo tego, po lekturze, każdy z pewnością zada sobie pytanie o to, w jaki sposób, w obecnych czasach możliwe jest zbiorowe pranie mózgu, które na co dzień dokonywane jest na tamtejszej ludności. ukryte działania
           Niestety na tle wielu książek, które gościły już w rękach naszych Klubowiczek, a dotykały podobnej tematyki, pozycja „Pozdrowienia z Korei” nie wywarła jakiegoś wyjątkowo pozytywnego wrażenia. Dla większości Pań okazała się nudna, powtarzalna, a jej treść, sposób przedstawienia życia Koreańczyków z północy, podejście i spostrzeżenia Suki Kim, długimi fragmentami zbyt infantylne. Jeśli tematyka wydaje się Państwu interesująca z pewnością polecamy lekturę książki Barbary Demick, pt. „Światu nie mamy czego zazdrościć”, czy pozycję „Przeżyć. Droga dziewczyny z Korei Północnej do wolności” pióra
Park Yeon-mi.
        Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy 6 września o godz. 17:00 do Biblioteki przy ul. Meissnera 5. Tematem rozmowy będzie niezwykle ciekawa pozycja Margot Lee Shetterly, pt. „Ukryte działania”, opisująca historię czarnoskórych amerykańskich matematyczek. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.