Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

       Lubiący wyzwania mogli sprawdzić się podczas gry escape room „Ucieczka z Biblioteki”. Korzystając ze wskazówek ukrytych w książkach i audiobookach, należało wydostać się z jednego z zamkniętych bibliotecznych pomieszczeń. Przy pomocy puzzli, rebusów, szarad i innych zagadek, układała się ścieżka, wiodąca do ukrytego klucza. W grze wzięło udział kilka grup, których uczestniczy, przy okazji świetnej zabawy, tak jak głosiło tegoroczne hasło akcji, poruszyło swoje szare komórki.
       Miłośnicy teatru mieli okazję uczestniczyć w premierze spektaklu, pt. „Jaś i Małgosia”, skierowanej do osób dorosłych. Sztuka, w wykonaniu bibliotecznego teatrzyku „Między wierszami”, który tworzą pracownicy naszej Biblioteki, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Świetna gra aktorska, dopracowane stroje i miła atmosfera – z pewnością tak wspominać będziemy premierę, już trzeciego spektaklu tej grupy.
      Z przyjemnością gościliśmy w swoich progach uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 246 im. 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, którzy zaprezentowali program artystyczny. Dzieci grały na instrumentach, śpiewały oraz recytowały wiersze. Na ręce dyrektora placówki, Adama Zaporskiego, Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, Mirosława Majewska, wręczyła dyplomy dla uczniów, autorów prac plastycznych, prezentowanych w Galerii Księżycowej Biblioteki, na wystawie Autorka dziecięcej radości – Joanna Papuzińska.
      Progi naszej instytucji odwiedził również gość specjalny, autorka książek, felietonistka, Joanna Fabicka. Przeprowadzone przez nią warsztaty dotyczyły książki, pt. Rutka, która w ubiegłym roku otrzymała miano Książki Roku IBBY – polskiej sekcji międzynarodowej organizacji, promującej literaturę dziecięcą i młodzieżową. Podczas spotkania poznaliśmy genezę powstawania tej pozycji oraz przeprowadziliśmy dyskusję dotyczącą uczuć, relacji międzyludzkich, samorealizacji i roli jednostki w społeczeństwie.
      Na uczestników Nocy Bibliotek czekało jeszcze wiele innych wydarzeń: projekcja filmu dla dzieci i młodzieży, pt. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, kiermasz książki Wydawnictwa Alegoria oraz Strefa gier.
      Wieczór, wypełniony atrakcjami, niestety szybko dobiegł końca. Ale nie szkodzi… za rok, na początku czerwca, znowu spotkamy się w Bibliotece, aby świętować IV już edycję ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.