Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga–Południe m. st. Warszawy 
miejscem  dialogu w społeczeństwie wielokulturowym

 

alt

 

  „Poszanowanie różnorodności kultur, tolerancja, dialog i współpraca, w klimacie zaufania i wzajemnego zrozumienia są jedną z najlepszych gwarancji międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa(..)
W społeczeństwie globalnym każda jednostka powinna mieć możliwość korzystania z pełnej gamy usług bibliotecznych i informacyjnych”
.


                                     Manifest UNESCO/IFLA o bibliotece wielokulturowej

 

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga–Południe m. st. Warszawy aktywnie włącza  się do dialogu międzykulturowego przez  działania związane z gromadzeniem i udostępnianiem zbiorów obcojęzycznych  oraz działania edukacyjno-kulturalne mające na celu poznawanie innych kultur, języków i obyczajów.


 Działania te realizuje poprzez :

  • powiększanie  kolekcji zbiorów  obcojęzycznych o nowe publikacje  ukazujące się na rynku wydawniczym oraz dary od osób prywatnych i instytucji,
  • obsługę czytelniczą obcokrajowców i osób uczących się języków obcych z wykorzystaniem  zasobów Wypożyczalni Obcojęzycznej, poszerzonej o zbiory British Council , zbiory przekazane przez Ambasadę Konfederacji  Szwajcarii  oraz Ambasadę  Republiki Chorwacji.
  • projekty edukacyjno-kulturalneEuropa wielu kultur i języków” oraz „Nasza Europa” projekt dla dzieci i młodzieży związany z prezydencją Polski w Unii Europejskiej
  • współorganizację „Europejskiego Dnia Języków”
 

Szanowni Czytelnicy!
Informujemy, że w dniu
26 maja 2017 r.

filie przy ulicach:
Egipskiej
Grochowskiej 202
Majdańskiej
Meksykańskiej
Paca
czynne będą od godz. 11:00.
Przepraszamy za utrudnienia