Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Na północ. Festiwal literatury skandynawskiej

Utworzono dnia 02.06.2020
Czcionka:
Drogie Wielbicielki i Wielbiciele literatury skandynawskiej!
 
Właśnie ruszył Festiwal Literatury Skandynawskiej. Przez najbliższy miesiąc będzie można uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i spotkaniach dotyczących literatury islandzkiej, norweskiej, duńskiej, fińskiej i szwedzkiej.
 
Znamy Hansa Christiana Andersena, Astrid Lindgren i Tove Jansson. Kojarzymy kryminały Jo Nesbø czy Henninga Mankella, nie wspominając o trylogii Millenium Stiega Larssona. Słyszeliśmy o kontrowersyjnej 6-tomowej Mojej walce Karla Ove Knausgårda czy reportażach Åsne Seierstad. Dzięki festiwalowi możemy odkryć wiele, wiele innych ciekawych tytułów z tego kręgu kulturowego.
 
Oczywiście zapraszamy również do naszych filii i oddziałów, gdzie znajdziecie część polecanych w czasie festiwalu pozycji, nie tylko tłumaczeń z języków obcych, ale też interesujących reportaży o krajach skandynawskich napisanych przez Polaków (katalog centralny https://tiny.pl/797w1).
 
Niezależnie zachęcamy do korzystania z księgozbioru Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych i czytania w językach obcych https://tiny.pl/797wc.
 

WSPÓŁPRACA

 

Miejsce Przyjazne SenioromEuropejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku Grochowski Uniwersytet Trzeciego WiekuKids in the CityFundacja Metropolia Dzieci
Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichCała Polska Czyta DzieciomZ książką na startKsięgarnia internetowa BookMasterTeatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

 

ZASOBY ONLINE

ACADEMICA - Cyfrowa Czytelnia Publikacji Naukowychwarszawskie biblioteki w jednym miejscu - biblioteki warszawy.plMazowiecka Biblioteka CyfrowaCyfrowa Biblioteka Urzędu m.st. Warszawywolnelektury.pl

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.