Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Poza chaosem - wystawa Ireny Iris Szewczyk

Utworzono dnia 17.06.2020
Czcionka:

UWAGA!
Ponieważ w weekend Biblioteka będzie pełnić funkcję lokalu wyborczego, wystawa pani Ireny Iris Szewczyk "Poza chaosem" będzie dostępna z powrotem od wtorku 30.06 od godz. 14.00 (w godzinach otwarcia placówki). Za utrudnienia przepraszamy!

POZA CHAOSEM to godne zapamiętania kadry autorki.

powrót do domu
mieszają się głosy
marynarzy i mew  

(Irena Iris Szewczyk
Papierowy Żuraw, Magazyn Polskiego Stowarzyszenia Haiku, Wiosna-Lato 2019)

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla ma przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłą wystawę fotograficzną Ireny Iris Szewczyk.
Na swoich zdjęciach autorka uchwyciła morza i rzeki w ich spokojnej, cichej, niewzburzonej odsłonie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w siedzibie głównej Biblioteki przy ul. Meissnera 5 o następujących porach:

  • poniedziałek, wtorek, środa - 14.00-19.00
  • czwartek, piątek - 11.00-16.00

Ponadto już niedługo wystawa będzie dostępna... w wersji online!

Irena Iris Szewczyk - hungarystka, fotografka, poetka haiku, joginka. Na świat patrzy oczami humanistki przepojonej empatią. Swoje obserwacje utrwala w haiku i w fotografii. Członkini Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jej fotografie zamieszczane są w magazynach i nagradzane w konkursach. Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członkini założycielka i była sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Jej utwory są publikowane i nagradzane w konkursach. Współautorka krajowych i zagranicznych antologii. Pasję poetycką i fotograficzną umiejętnie spaja tworząc haigi - specyficzne obrazy będące połączeniem haiku i fotografii. Światowe Stowarzyszenie Haiku z siedzibą w Japonii doceniając jej talent uhonorowało ją tytułem Master Haiga Artist.

 

"Poza chaosem". Wystawa fotografii Ireny Iris Szewczyk. 22.06 - 28.08.2020 Biblioteka, ul. Meissnera 5

WSPÓŁPRACA

 

Miejsce Przyjazne SenioromEuropejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku Grochowski Uniwersytet Trzeciego WiekuKids in the CityFundacja Metropolia Dzieci
Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichCała Polska Czyta DzieciomZ książką na startKsięgarnia internetowa BookMasterTeatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

 

ZASOBY ONLINE

ACADEMICA - Cyfrowa Czytelnia Publikacji Naukowychwarszawskie biblioteki w jednym miejscu - biblioteki warszawy.plMazowiecka Biblioteka CyfrowaCyfrowa Biblioteka Urzędu m.st. Warszawywolnelektury.pl

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.