Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Lutowe spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

Utworzono dnia 22.06.2017, 18:22

Nasze lutowe spotkania z cyklu „… w krainie obłoków, czyli leniwe czytanie z obrazem w tle”, upłynęły pod znakiem uczuć. W ich świat wprowadziły nas przedszkolaki z grupy pani Miłki. Czytanie zaczęliśmy opowiadaniem Tęsknota. Zgodnie stwierdziliśmy, że każdy czasami tęskni. Jednak tęsknocie można zaradzić. Jak? Przedszkolaki mają na to swoje sposoby. Przeczytaliśmy również opowiadanie Miłość. Uczucie to, jak stwierdził trafnie autor, jest „… jak super klej - łączy ze sobą ludzi”. I trudno się z tym nie zgodzić.
Na zakończenie i podsumowanie naszego spotkania dzieci, na papierowych torebkach śniadaniowych, narysowały z jednej strony twarz osoby zakochanej, a z drugiej osoby tęskniącej. Mali artyści świetnie poradzili sobie z zadaniem. Powstały papierowe pacynki, poprzez które możemy wyrażać emocje.

Drugie spotkanie poduchowe to ciąg dalszy o uczuciach. Tym razem przeczytaliśmy opowiadania Nuda oraz Strach. Dzieci stwierdziły, że im również zdarza się nudzić. Nieraz również odczuwały strach. Jaki znaleźliśmy na to sposób? Otóż, żeby zabić NUDĘ zrobiliśmy wspólnie straszaka, który będzie również przepędzał Strach. Z takimi straszakami strach się bać.Wszystkie te i wiele innych opowiadań znajdziecie w książce Grzegorza Kasdepke, pt. Grzegorz Kasdepke dzieciom. Zachęcamy do lektury.
W lutym spotkaliśmy się również na warsztatach z cyklu „Rycerze i Księżniczki Sztuki”, na których stworzyliśmy przepiękne, kolorowe sowy, które doręczyły życzenia z okazji Dnia Świętego Walentego.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.