Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Przedszkolaki w Bibliotece

Utworzono dnia 13.01.2017, 19:23

Grudzień w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78, obfitował w liczne zajęcia. Rozpoczęliśmy od wizyty przedszkolaków z Przedszkola Wesołe Nutki. Najmłodsze grupy, ponieważ odwiedziły nas po raz pierwszy, zapoznały się funkcjonowaniem biblioteki. Wprowadzeniem do rozmowy była książka. Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały historii o Kamyczku, którego tata zabrał do tajemniczego miejsca z mnóstwem skarbów. Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jej zbiorów oraz jak dbać o książki. Przedszkolaki zwiedziły również wszystkie pomieszczenia biblioteki. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki do książek z motywami świątecznymi.

Ze starszymi grupami przedszkolnymi, w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Dzieci, poprzez rozwiązywanie zagadek, stworzyły świąteczny obrazek, na którym znalazły się atrybuty symbolizujące święta Bożego Narodzenia. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że święta kojarzą im się z prezentami, które przynosi Święty Mikołaj. Uznaliśmy, że koniecznie trzeba napisać i wysłać list do Św. Mikołaja. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i wykonały piękne kolorowe listy z prośbami o wymarzone podarunki.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.