Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Warszawski Tydzien Seniora

Utworzono dnia 11.02.2017, 12:03

W dniach 26.09-29.09.2016 w Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78 przy ul. Majdańskiej 5 przyłączyła się do obchodów Warszawskiego Tygodnia Seniora. W tym czasie, w naszej filii wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad z podstawowej obsługi komputera. Dla Seniorów z pasją zorganizowaliśmy dwa spotkania dotyczące fotografii. Kurs składał się z części teoretycznej w formie wykładu oraz z zajęć praktycznych w plenerze. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktora. Kolejną atrakcją podczas WTS była wizyta uczniów wraz z nauczycielami z CKZiU Medycznej Szkoły Policealnej nr 4 w Warszawie. Dzięki uprzejmości uczniów seniorzy mieli możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się instruktarz udzielania pierwszej pomocy, który poprowadziła jedna z uczennic. Zarówno dorośli jak i odwiedzająca nas młodzież brali chętnie czynny udział w ćwiczeniach.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.