Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Komputerowe warsztaty tematyczne

Utworzono dnia 11.02.2017, 11:01

W październiku i listopadzie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78 odbyły się warsztaty: "Google – więcej niż myślisz" oraz "Wirtualna wycieczka po muzeach świata".
Na wstępie, uczestnicy warsztatów "Google – więcej niż myślisz", dowiedzieli się dlaczego Google powstało i z jakich usług obecnie się składa. Uczestnicy zostali zaznajomieni z możliwościami wyszukiwarki Google. Omówione zostały: poczta, mapy, tłumacz, kalendarz, kanał YouTube czy sklep Play. Kursanci dowiedzieli się również na czym polega synchronizacja tabletu, telefonu i usług w Google.

Podczas zajęć Wirtualna wycieczka po muzeach świata zostały omówione problemy, które może napotkać uczestnik wirtualnego spaceru korzystający z różnych przeglądarek. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się w jaki sposób tworzone są wirtualne spacery oraz jak wyszukać muzea umożliwiające taki spacer.

Wybrane i omawiane spacery wirtualne:

W świat Google i na spacery wirtualne zabrał kursantów Dawid Szumicki, który jest Animatorem Integracji Cyfrowej Seniorów, Doradcą Cyfrowym przy Urzędzie m.st. Warszawy, wieloletnim pracownikiem Biblioteki, specjalistą ds. sieci informatycznej Biblioteki Publicznej im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. 

Zajęcia poprowadzone były ciekawie i z dużą pasją. Entuzjazm oraz chęć poznawania nowych technologii udzielił się uczestnikom warsztatów, którzy „wymusili” na panu Dawidzie obietnicę kolejnych spotkań.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.