Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Lutowe spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

Utworzono dnia 22.06.2017, 18:22

Nasze lutowe spotkania z cyklu „… w krainie obłoków, czyli leniwe czytanie z obrazem w tle”, upłynęły pod znakiem uczuć. W ich świat wprowadziły nas przedszkolaki z grupy pani Miłki. Czytanie zaczęliśmy opowiadaniem Tęsknota. Zgodnie stwierdziliśmy, że każdy czasami tęskni. Jednak tęsknocie można zaradzić. Jak? Przedszkolaki mają na to swoje sposoby. Przeczytaliśmy również opowiadanie Miłość. Uczucie to, jak stwierdził trafnie autor, jest „… jak super klej - łączy ze sobą ludzi”. I trudno się z tym nie zgodzić.
Na zakończenie i podsumowanie naszego spotkania dzieci, na papierowych torebkach śniadaniowych, narysowały z jednej strony twarz osoby zakochanej, a z drugiej osoby tęskniącej. Mali artyści świetnie poradzili sobie z zadaniem. Powstały papierowe pacynki, poprzez które możemy wyrażać emocje.

Drugie spotkanie poduchowe to ciąg dalszy o uczuciach. Tym razem przeczytaliśmy opowiadania Nuda oraz Strach. Dzieci stwierdziły, że im również zdarza się nudzić. Nieraz również odczuwały strach. Jaki znaleźliśmy na to sposób? Otóż, żeby zabić NUDĘ zrobiliśmy wspólnie straszaka, który będzie również przepędzał Strach. Z takimi straszakami strach się bać.Wszystkie te i wiele innych opowiadań znajdziecie w książce Grzegorza Kasdepke, pt. Grzegorz Kasdepke dzieciom. Zachęcamy do lektury.
W lutym spotkaliśmy się również na warsztatach z cyklu „Rycerze i Księżniczki Sztuki”, na których stworzyliśmy przepiękne, kolorowe sowy, które doręczyły życzenia z okazji Dnia Świętego Walentego.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.