Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Majowe wydarzenia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

Utworzono dnia 22.06.2017, 18:31

W maju, jak co roku, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 78, brała czynny udział w festiwalu plenerowym PRAGnienie czytaniA. Ten, kto przybył nad jeziorko Balaton na Gocławiu i odnalazł nasze stoisko, mógł kupić książkę, wykonać samodzielnie zakładkę do książki oraz kamerę telewizyjną.

Majowe spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 rozpoczęliśmy cyklem „na poduchach… nasze Mamy Czarodziejki”. Wspólnie przeczytaliśmy jedno z opowiadań z książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Po wysłuchaniu historii dzieci zrobiły piękne serca-laurki dla swoich Mam.

Kolejne dwa spotkania to warsztaty plastyczne z cyklu „Rycerze i Księżniczki Sztuki”, na których dzieci wykonywały prezenty dla mam. Były to miseczki z gliny. Na pierwszych zajęciach dzieci ulepiły miski, a na kolejnych pięknie ozdobiły je farbami akrylowymi.

Dzień Dziecka w tym roku zaczęliśmy świętować już 31 maja. Liczna grupa dzieci, która zawitała do biblioteki, wykonała wspólnie z rodzicami wspaniałe kolorowe latawce, które później przeszły prawdziwy test latania. Przed naszą siedzibą zrobiło się bardzo kolorowo. W dalszej części spotkania bawiliśmy się, przy użyciu kolorowej chusty Klanzy oraz hula-hop. Tradycyjnie już, na zakończenie spotkania, dzieci rozbiły piniaty. Nie było to łatwe zadanie. Po wielu próbach posypał się deszcz cukierków.

W maju zawitały do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 246. Trzy klasy zerowe, zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Porozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o książki. W programie była także zabawa z tekstem.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.