Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Opowieści z dreszczykiem - spotkanie z cyklu „... w krainie obłoków, czyli leniwe czytanie z obrazem w tle”

Utworzono dnia 11.02.2017, 11:13

W listopadzie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78 powiało grozą. Kolejne spotkanie z cyklu „... w krainie obłoków, czyli leniwe czytanie z obrazem w tle”, upłynęło na słuchaniu opowieści z dreszczykiem, które jednak były ciepłe, miłe i śmieszne. Duch z książki Guido van Genechten okazał się sympatycznym, wesołym i niestrasznym duszkiem.
Po lekturze książki Gustaw - niestraszny duch, każde dziecko narysowało swojego duszka. Zjawy zamieszkały w zamczysku. Dołączyły do nich również czarownice z Księgi Czarownic Zbigniewa Dmitroca. Okazało się, że „one są naprawdę wszędzie w sklepie, w kinie i urzędzie (…) w pralni, w maglu, w bibliotece (…).” Zachęcamy do przeczytania tych dwóch książek w domowym zaciszu. Mamy nadzieję, że zabawa będzie przednia tak dla małych, jak i dla dużych czytelników.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.