Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie z Aleksandrą Seghi

Utworzono dnia 11.02.2017, 13:35

W środę, 29 czerwca 2016 r., gościem Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nR 78 była Aleksandra Seghi, autorka książek Słodkie pieczone kasztany. Toskańskie opowieści ze smakiem, Domowa włoska kuchnia, Fanklub bułeczek z rozmarynem, czyli ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem, Miasta widma w Toskanii. Przewodnik, historia, tradycja, ludzie, Smaki Toskanii, Zielona Toskania.

Pani Aleksandra zabrała nas w podróż po słonecznej Toskanii. Na wstępie opowiedziała o sobie, o Włochach i oczywiście, o kuchni włoskiej. Główna część spotkania poświęcona była miastom widmom, które autorka obszernie opisuje w książce, pt. Miasta widma w Toskanii. Przewodnik, historia, tradycja, ludzie. Spotkanie urozmaiciły zdjęcia z prywatnego archiwum. Można było również zakupić książki, porozmawiać z naszym gościem w cztery oczy i oczywiście zdobyć autograf Pani Aleksandry. Na zakończenie spotkania przygotowany był poczęstunek.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.