Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Warszawski Tydzien Seniora

Utworzono dnia 11.02.2017, 12:03

W dniach 26.09-29.09.2016 w Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78 przy ul. Majdańskiej 5 przyłączyła się do obchodów Warszawskiego Tygodnia Seniora. W tym czasie, w naszej filii wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych porad z podstawowej obsługi komputera. Dla Seniorów z pasją zorganizowaliśmy dwa spotkania dotyczące fotografii. Kurs składał się z części teoretycznej w formie wykładu oraz z zajęć praktycznych w plenerze. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem instruktora. Kolejną atrakcją podczas WTS była wizyta uczniów wraz z nauczycielami z CKZiU Medycznej Szkoły Policealnej nr 4 w Warszawie. Dzięki uprzejmości uczniów seniorzy mieli możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się instruktarz udzielania pierwszej pomocy, który poprowadziła jedna z uczennic. Zarówno dorośli jak i odwiedzająca nas młodzież brali chętnie czynny udział w ćwiczeniach.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.