Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki - listopad 2019

Utworzono dnia 08.11.2019
Czcionka:

  Jako pierwsza została opisana książka o tytule „Bycie miłym to przekleństwo", Jacqui Marson, dotycząca asertywności. Tematyka poradnika od razu wywołała burzliwą dyskusję. Uczestnicy spotkania zastanawiali się, na ile w pewnych sytuacjach można sobie pozwolić na odrzucenie konwenansów i bycie szczerym wobec rozmówcy. W ramach rozmowy chętnie przypominali sobie historie ze swojego życia, w których musieli się zmierzyć właśnie z tym problemem. Kolejna Klubowiczka opowiedziała nam o „Końcu samotności", autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego, czyli kontynuacji popularnej „Samotności w sieci". Pani Maja, przede wszystkim, pochwaliła tę lekturę za ograniczenie fragmentów pisanych w tonie naukowym.

Następne propozycje naszych czytelników to:
- „Marzenie Celta" Maria Vargasa Llosy
- "Mój biedny Fiedia" Anny Dostojewskiej, dziennik spisany przez żonę słynnego rosyjskiego pisarza.
- „Kult" Łukasza Orbitowskiego
- „Turysta polski w ZSRR" Juliusza Strachoty, kandydata do nagrody Nike
- „Rój" Laline Paull
- „Rudowłosa" Orhana Pamuka
- „Uczeń architekta" Elif Shafak
- „Dziewczyna jak ocet" Anne Tyler, uwspółcześniona wersja "Poskromienia złośnicy" Szekspira.

   Jak to w dyskusji, znalazły się również momenty, w których uczestnicy odeszli na krótko od omawiania książek. Między innymi poruszono temat twórczości Olgi Tokarczuk oraz Sylwii Chutnik. Spotkanie, jak zawsze, upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze. Klubowicze opuszczali bibliotekę zadowoleni i oczywiście z, wzbogaconą o nowe punkty, listą książek do przeczytania.
Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 4 grudnia 2019 r. Czytelnicy będą wówczas omawiać powieść biograficzną, która wyszła spod pióra Manueli Gretkowskiej, pt. „Poetka i książę", dotyczącą relacji Agnieszki Osieckiej i Jerzego Giedroycia.

Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki - listopad 2019

Utworzono dnia 08.11.2019, 15:18

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.