Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

„Człowiek znikąd” – grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 18.12.2018
Czcionka:

         Historia głównego bohatera, Daniela Rebsteina, to opowieść o idealnej mistyfikacji, zdolnej oszukać cały świat. Relacje z rodziną, opisane uczucia i dążenie do ich spełnienia oraz obraz Warszawy przed i powojennej są zdecydowanymi walorami książki. Jeśli traktować ją dosłownie, może stać się ciężką do przebrnięcia lekturą. Jeśli przyjąć, że jest tylko żartem, oczkiem puszczonym do czytelnika przez autora, a zabiegi stylistyczne, które na pierwszy rzut oka wydają się być błędem, przyjąć za celowy zabieg – wtedy to „Człowiek znikąd” staje się wciągającą pozycją literacką.  
Książka wywarła wśród klubowiczów ambiwalentne uczucia. Z jednej strony zaciekawiła ich konwencja i język, z drugiej, z powodu wielowątkowości, nie potrafili do końca określić o czym tak naprawdę książka ta traktuje, co jest prawdą, a co kłamstwem. Z pewnością była to kolejna pozycja, którą w ostatnim czasie omawialiśmy podczas spotkania DKK, poruszająca problematykę wojenną.
 

         W Nowym Roku spotykamy się w drugą środę miesiąca, 9 stycznia o godz. 17:00 w bibliotece, przy ul. Meissnera 5. Rozmawiać będziemy o książce „Spadek” Vigdis Hjorth. Gorąco zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.