Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Nie taka zła starość – majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 21.05.2019
Czcionka:

   Czteroletni Mario, który przez problemy w małżeństwie rodziców, zdany był na samodzielność, niepasującą do wieku, nastręcza bohaterowi wielu problemów. Daniele odbiera wnuka jak obcą osobę. Sam staje w obliczu wstrząsającego spostrzeżenia: nic nie trwa wiecznie. Zdążył już co prawda zauważać, że nie jest tak sprawny jak kiedyś, twórczość przychodzi mu coraz ciężej. Z bólem powoli godzi się z tą sytuacją, obserwując jednocześnie, zaczynającego dopiero swoje życie, Mario.

   Pozycja Starnone przypadła Klubowiczom do gustu. Główny bohater z początku nie wzbudza sympatii – jest zamknięty, wycofany i nie okazuje wyższych uczuć. Jednak przechodzi on pewną przemianę i zaczyna budzić sympatię. Jego postawa pokazuje Czytelnikowi, że nie warto oceniać sytuacji, czy drugiego człowieka, po pozorach. Książka mówi o najbardziej prozaicznej sytuacji, którą znamy z życia codziennego i to jest jej niezaprzeczalny atut. Starnone doskonale opisuje w „Psikusie” spokojną rezygnację, wycofywanie się z aktywności zawodowej i godzenie z nieuchronna starością.

   Na ostatnie, przed wakacyjną przerwą, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy wyjątkowo w ostatnią środę miesiąca, 29 maja o godz. 17:00, oczywiście do południowopraskiej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla. Tym razem porozmawiamy o książce „Trafikant”, autorstwa Roberta Sheethalera. Udział w spotkaniach Klubu jest bezpłatny. Przeczytaj, przyjdź, podyskutuj! 

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.