Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

O półwyspie Kamczatka. Spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek” z Krzysztofem Szczygielskim

Utworzono dnia 13.11.2019
Czcionka:

   Nasz gość na spotkanie przygotował sporą ilość fotografii, które omawiał wyczerpująco. Na początku wspominał Pietropawłowsk Kamczacki, czyli największe miasto na półwyspie. Następnie przeszedł do opowieści o wędrówce w głąb Kamczatki na tereny wulkaniczne. Na zdjęciach zobaczyliśmy między innymi, jak wygląda krater wulkanu (choć i tak największym entuzjazmem cieszyły się fotografie z przykładami tamtejszej fauny).                                                                                                           

   Wyprawa, w której uczestniczył nasz gość, nie należała do najłatwiejszych. Podczas niej należało stale pamiętać o zachowaniu środków ostrożności, aby nie natknąć się na niedźwiedzie. Trzeba było również liczyć się z brakiem bieżącej wody i dachu nad głową oraz bardzo niskimi temperaturami i nieustającymi opadami deszczu. Tym bardziej odczuwaliśmy podziw dla naszego gościa, że uczestniczył w tak trudnej wyprawie. Po spotkaniu chętnie odpowiadał on na pytania, które najczęściej dotyczyły tematu wulkanów.  

   Następne spotkanie w ramach Klubu Podróżnika „Trampek” zaplanowane zostało na 27 listopada 2019 br. Usłyszymy wówczas opowieści Kamili Wieczorek o Bawarii.  

O półwyspie Kamczatka. Spotkanie Klubu Podróżnika „Trampek” z Krzysztofem Szczygielskim

Utworzono dnia 04.11.2019, 11:35

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.