Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Regulamin ogólny

Utworzono dnia 09.05.2018
Czcionka:
 1. Postanowienia ogólne

Organizatorem Miejsc Aktywności Lokalnej w 5 placówkach bibliotecznych na terenie Pragi-Południe jest Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, zwana dalej Organizatorem.

MAL w Bibliotece jest miejscem otwartym na działalność społeczną i informacyjną, jest przy tym neutralny światopoglądowo i ideologicznie. Nie współorganizuje działań komercyjnych, politycznych, religijnych, wykluczających społecznie lub ekonomicznie.

 1. Główne założenia

 

 1. Przestrzeń Biblioteki udostępniana jest nieodpłatnie, realizacja działań/projektów nie będzie dodatkowo dofinansowana przez Organizatora.
 2. Realizowane działania/projekty nie mogą mieć charakteru komercyjnego. Od uczestników działań prowadzonych w oparciu o udostępnioną przestrzeń i sprzęt, nie mogą być pobierane opłaty. W lokalu nie można prowadzić bezpośredniej promocji produktów
  i usług.
 3. Realizowane w MALu działania/projekty powinny być otwarte na społeczność lokalną.
 4. Przestrzeń może być użytkowana przez mieszkańców, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i instytucje oraz podmioty, zlokalizowane na terenie Pragi-Południe, może być także przeznaczona dla oddolnych obywatelskich, innowacyjnych inicjatyw społecznych.

 

 1. Zakres merytoryczny działań/projektów

 

 1. Działania/projekty realizowane w ramach MALu powinny współgrać z  następującymi obszarami:
 • wzmacnianie wspólnoty lokalnej,
 • aktywizowanie społeczności lokalnych,
 • wspieranie integracji na poziomie lokalnym,
 • wymiana doświadczeń i wzajemne uczenie się,
 • budowanie więzi ze szczególnym uwzględnieniem wymiany i integracji międzypokoleniowej.
 1. Przykładowe działania, jakie mogą się odbywać w ramach udostępniania przestrzeni, to m.in.: dyskusje, warsztaty, wykłady, szkolenia, zajęcia rękodzielnicze, próby chórów.
 2. W Bibliotece nie mogą odbywać się wydarzenia związane z działalnością partii politycznych ani nabożeństwa religijne.
 3. Ze względów bezpieczeństwa i higieny uczestników nie będą pozytywnie rozpatrywane wnioski dotyczące zajęć ruchowych i sportowych.

 

 

 1. Inne postanowienia

 

 1. Pracownicy Biblioteki nie ponoszą odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzeń, nie obsługują spotkań, nie zapewniają materiałów biurowych, środków czystości ani produktów spożywczych. Żaden z pracowników nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez uczestników wydarzenia.
 2. Na terenie MALu obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu, palenia papierosów
  i stosowania innych używek.
 3. W przypadku łamania zasad określonych w niniejszym Regulaminie przewiduje się możliwość odmowy dalszego użytkowania powierzchni Biblioteki.
 4. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w Regulaminie.
 5. Akceptacja Regulaminu Miejsc Aktywności Lokalnych (MALi) jest jednoznaczna ze zgodą użytkowników MALi i uczestników organizowanych wydarzeń na utrwalenie ich wizerunku na zdjęciach lub filmach oraz na przekazywanie ich jako dokumentacji  do Instytucji publicznych (Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy; Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy) celem złożenia sprawozdania z prowadzonej działalności Biblioteki.
  Akceptacja Regulaminu Miejsc Aktywności Lokalnych (MALi) jest jednoznaczna ze zgodą użytkowników MALi i uczestników organizowanych wydarzeń na publikację wizerunku na oficjalnej stronie internetowej Biblioteki: www.bppragapd.pl oraz na profilu facebookowym Biblioteki pod adresem: www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie w celach promocyjnych.
  Dane osobowe użytkowników MALi i uczestników organizowanych wydarzeń będą przetwarzane przez Bibliotekę Publiczną im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy (ul. J. Meissnera 5, 03-982 Warszawa) w celach dokumentacyjnych, sprawozdawczych lub promocyjnych.
  Wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, ale niezbędne w celu przeprowadzenia akcji promocyjnych i/lub przygotowywania sprawozdań z działalności Biblioteki.
  Na podstawie art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2016 poz. 666) użytkownicy MALi i uczestnicy organizowanych wydarzeń zrzekają się prawa do tantiem.
  Podanie danych jest dobrowolne, użytkownikom MALi i uczestnikom organizowanych wydarzeń przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia lub usunięcia.

 

 1. Warunki  przyjmowania zgłoszeń i zasady użytkowania przestrzeni

 

Procedury przyjmowania zgłoszeń/rezerwacji oraz zasady udostępniania i korzystania z przestrzeni Biblioteki w ramach MALu zostały ustalone indywidualnie dla  poszczególnych placówek Biblioteki i są dostępne w Załącznikach do Regulaminu:

 

Załącznik nr 1: MAL w siedzibie głównej Biblioteki Publicznej przy ul. Meissnera 5 na osiedlu Gocław

Załącznik nr 2: MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 3 przy
Al. Waszyngtona 2b

Załącznik nr 3: MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 przy
ul. Majdańskiej 5

Załącznik nr 4: MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 40 przy ul. Paca 46, Grochów Centrum

Załącznik nr 5: MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 55 przy ulicy Egipskiej 7 na Saskiej Kępie

Kalendarium

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

 • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
 • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

 • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
 • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.