Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Regulamin ogólny

Utworzono dnia 09.05.2018
Czcionka:
 1. Postanowienia ogólne

Organizatorem Miejsc Aktywności Lokalnej w 5 placówkach bibliotecznych na terenie Pragi-Południe jest Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, zwana dalej Organizatorem.

MAL w Bibliotece jest miejscem otwartym na działalność społeczną i informacyjną, jest przy tym neutralny światopoglądowo i ideologicznie. Nie współorganizuje działań komercyjnych, politycznych, religijnych, wykluczających społecznie lub ekonomicznie.

 1. Główne założenia

 

 1. Przestrzeń Biblioteki udostępniana jest nieodpłatnie, realizacja działań/projektów nie będzie dodatkowo dofinansowana przez Organizatora.
 2. Realizowane działania/projekty nie mogą mieć charakteru komercyjnego. Od uczestników działań prowadzonych w oparciu o udostępnioną przestrzeń i sprzęt, nie mogą być pobierane opłaty. W lokalu nie można prowadzić bezpośredniej promocji produktów
  i usług.
 3. Realizowane w MALu działania/projekty powinny być otwarte na społeczność lokalną.
 4. Przestrzeń może być użytkowana przez mieszkańców, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i instytucje oraz podmioty, zlokalizowane na terenie Pragi-Południe, może być także przeznaczona dla oddolnych obywatelskich, innowacyjnych inicjatyw społecznych.

 

 1. Zakres merytoryczny działań/projektów

 

 1. Działania/projekty realizowane w ramach MALu powinny współgrać z  następującymi obszarami:
 • wzmacnianie wspólnoty lokalnej,
 • aktywizowanie społeczności lokalnych,
 • wspieranie integracji na poziomie lokalnym,
 • wymiana doświadczeń i wzajemne uczenie się,
 • budowanie więzi ze szczególnym uwzględnieniem wymiany i integracji międzypokoleniowej.
 1. Przykładowe działania, jakie mogą się odbywać w ramach udostępniania przestrzeni, to m.in.: dyskusje, warsztaty, wykłady, szkolenia, zajęcia rękodzielnicze, próby chórów.
 2. W Bibliotece nie mogą odbywać się wydarzenia związane z działalnością partii politycznych ani nabożeństwa religijne.
 3. Ze względów bezpieczeństwa i higieny uczestników nie będą pozytywnie rozpatrywane wnioski dotyczące zajęć ruchowych i sportowych.

 

 

 1. Inne postanowienia

 

 1. Pracownicy Biblioteki nie ponoszą odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo uczestników wydarzeń, nie obsługują spotkań, nie zapewniają materiałów biurowych, środków czystości ani produktów spożywczych. Żaden z pracowników nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez uczestników wydarzenia.
 2. Na terenie MALu obowiązuje bezwzględny zakaz picia alkoholu, palenia papierosów
  i stosowania innych używek.
 3. W przypadku łamania zasad określonych w niniejszym Regulaminie przewiduje się możliwość odmowy dalszego użytkowania powierzchni Biblioteki.
 4. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w Regulaminie.
 5. Akceptacja Regulaminu Miejsc Aktywności Lokalnych (MALi) jest jednoznaczna ze zgodą użytkowników MALi i uczestników organizowanych wydarzeń na utrwalenie ich wizerunku na zdjęciach lub filmach oraz na przekazywanie ich jako dokumentacji  do Instytucji publicznych (Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy; Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy) celem złożenia sprawozdania z prowadzonej działalności Biblioteki.
  Akceptacja Regulaminu Miejsc Aktywności Lokalnych (MALi) jest jednoznaczna ze zgodą użytkowników MALi i uczestników organizowanych wydarzeń na publikację wizerunku na oficjalnej stronie internetowej Biblioteki: www.bppragapd.pl oraz na profilu facebookowym Biblioteki pod adresem: www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie w celach promocyjnych.
  Dane osobowe użytkowników MALi i uczestników organizowanych wydarzeń będą przetwarzane przez Bibliotekę Publiczną im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy (ul. J. Meissnera 5, 03-982 Warszawa) w celach dokumentacyjnych, sprawozdawczych lub promocyjnych.
  Wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, ale niezbędne w celu przeprowadzenia akcji promocyjnych i/lub przygotowywania sprawozdań z działalności Biblioteki.
  Na podstawie art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2016 poz. 666) użytkownicy MALi i uczestnicy organizowanych wydarzeń zrzekają się prawa do tantiem.
  Podanie danych jest dobrowolne, użytkownikom MALi i uczestnikom organizowanych wydarzeń przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia lub usunięcia.

 

 1. Warunki  przyjmowania zgłoszeń i zasady użytkowania przestrzeni

 

Procedury przyjmowania zgłoszeń/rezerwacji oraz zasady udostępniania i korzystania z przestrzeni Biblioteki w ramach MALu zostały ustalone indywidualnie dla  poszczególnych placówek Biblioteki i są dostępne w Załącznikach do Regulaminu:

 

Załącznik nr 1: MAL w siedzibie głównej Biblioteki Publicznej przy ul. Meissnera 5 na osiedlu Gocław

Załącznik nr 2: MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 3 przy
Al. Waszyngtona 2b

Załącznik nr 3: MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 przy
ul. Majdańskiej 5

Załącznik nr 4: MAL w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 40 przy ul. Paca 46, Grochów Centrum

Załącznik nr 5: MAL w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 55 przy ulicy Egipskiej 7 na Saskiej Kępie

Unia Europejska

Kalendarium

Październik 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

GODZINY OTWARCIA

Placówki jednozmianowe
poniedziałek, środa, piątek: 13.00 - 19.00
wtorek, czwartek: 10.00 - 16.00

Placówki dwuzmianowe:     
poniedziałek - piątek: 10.00 - 19.00 

Oddziały, ul. Meissnera 5:
poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - 9:00 - 15:00

(oprócz Wypożyczalni Książki Mówionej i Multimediów)


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ

KOMUNIKATY

Szanowni Czytelnicy 

informujemy, że od dnia 28 października 2019 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67, mieszcząca się przy ul. Abrahama 10, będzie nieczynna do odwołania z powodu remontu.
Przepraszamy za utrudnienia.


Szanowni Czytelnicy 

W dniach 9.10 2019 – 29.10.2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 42 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 92, mieszczące się przy ul. Biskupiej 50 będą nieczynne w związku z pracami remontowymi.
Przepraszamy za utrudnienia.


Szanowni Czytelnicy 

W dniach 14.10 2019 – 25.10.2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45, mieszcząca się przy ul. Meksykańskiej 3 będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia.


Zmiany w godzinach otwarcia Działu Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej

W związku z przystąpieniem Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla do programu Warszawa Przyjazna Seniorom i prowadzeniem Kursów Komputerowych dla Seniorów 
poniedziałki i środy w godz. 12:50-15:1oraz wtorki i czwartki w godz. 10:00-12:10 
Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej będzie nieczynny

Za utrudnienia przepraszamy.

Biuletyn Informacji Publicznej 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2019 r. - czytaj

Wolontariat

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny


Dyskusyjny Klub Ksiązki

Facebook

You Tube

 

 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.