Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - październik 2020 r.

Utworzono dnia 14.10.2020
Czcionka:

W poszukiwaniu świata, w którym żył i tworzył Joseph Conrad, autorka ruszyła jego śladami. Dotarła aż do Konga, które przed laty było scenerią wydarzeń opisanych w „Jądrze ciemności”. Te doświadczenia oraz dobrze udokumentowane badania historyczno-literackie pozwoliły jej napisać książkę, która łączy w sobie relację z podróży i biografię przeplataną fragmentami książek Conrada. Powstał znakomity obraz zarówno pisarza, jak i zmian, jakie zachodziły na świecie na przełomie XIX i XX wieku.

 
Uczestnicy DKK zwracali uwagę, że autorka na nowo odkryła dla nich postać wybitnego Polaka, ukazując go jako pisarza światowego formatu. Cenne było również zapoznanie się ze spojrzeniem Jasanoff na polskie kwestie zawarte w książce – z perspektywy człowieka Zachodu, z dystansem, którego brakuje polskim autorom.        
 
Na kolejnym spotkaniu DKK porozmawiamy o nagrodzonej w 2017 roku Pulitzerem książce Colsona Whiteheada „Kolej podziemna”. Zapraszamy 4 listopada o godz. 17.30. Decyzja o formule spotkania – online czy na miejscu – jeszcze nie zapadła, prosimy o śledzenie na naszej stronie internetowej komunikatów w tej sprawie.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - październik 2020 r.

Utworzono dnia 14.10.2020, 15:16

Koronawirus - dowiedz się więcej o działaniach Warszawy

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Projekt "Śledztwo w bibliotece - wirtualny escape room" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 grudnia do 27 grudnia 2020 r. Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będzie ponownie otwarta dla Czytelników z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego. Zapraszamy do naszych placówek w następujących godzinach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

Oddziały przy ul. Meissnera 5 (Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Wypożyczalnia Książki Mówionej, Czytelnia Naukowa nr V) będą nieczynne w soboty. Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej pozostanie nieczynny do odwołania.

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.