Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Komputerowe warsztaty tematyczne

Utworzono dnia 11.02.2017, 11:01

W październiku i listopadzie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78 odbyły się warsztaty: "Google – więcej niż myślisz" oraz "Wirtualna wycieczka po muzeach świata".
Na wstępie, uczestnicy warsztatów "Google – więcej niż myślisz", dowiedzieli się dlaczego Google powstało i z jakich usług obecnie się składa. Uczestnicy zostali zaznajomieni z możliwościami wyszukiwarki Google. Omówione zostały: poczta, mapy, tłumacz, kalendarz, kanał YouTube czy sklep Play. Kursanci dowiedzieli się również na czym polega synchronizacja tabletu, telefonu i usług w Google.

Podczas zajęć Wirtualna wycieczka po muzeach świata zostały omówione problemy, które może napotkać uczestnik wirtualnego spaceru korzystający z różnych przeglądarek. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się w jaki sposób tworzone są wirtualne spacery oraz jak wyszukać muzea umożliwiające taki spacer.

Wybrane i omawiane spacery wirtualne:

W świat Google i na spacery wirtualne zabrał kursantów Dawid Szumicki, który jest Animatorem Integracji Cyfrowej Seniorów, Doradcą Cyfrowym przy Urzędzie m.st. Warszawy, wieloletnim pracownikiem Biblioteki, specjalistą ds. sieci informatycznej Biblioteki Publicznej im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. 

Zajęcia poprowadzone były ciekawie i z dużą pasją. Entuzjazm oraz chęć poznawania nowych technologii udzielił się uczestnikom warsztatów, którzy „wymusili” na panu Dawidzie obietnicę kolejnych spotkań.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.