Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Majowe wydarzenia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

Utworzono dnia 22.06.2017, 18:31

W maju, jak co roku, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 78, brała czynny udział w festiwalu plenerowym PRAGnienie czytaniA. Ten, kto przybył nad jeziorko Balaton na Gocławiu i odnalazł nasze stoisko, mógł kupić książkę, wykonać samodzielnie zakładkę do książki oraz kamerę telewizyjną.

Majowe spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 rozpoczęliśmy cyklem „na poduchach… nasze Mamy Czarodziejki”. Wspólnie przeczytaliśmy jedno z opowiadań z książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Po wysłuchaniu historii dzieci zrobiły piękne serca-laurki dla swoich Mam.

Kolejne dwa spotkania to warsztaty plastyczne z cyklu „Rycerze i Księżniczki Sztuki”, na których dzieci wykonywały prezenty dla mam. Były to miseczki z gliny. Na pierwszych zajęciach dzieci ulepiły miski, a na kolejnych pięknie ozdobiły je farbami akrylowymi.

Dzień Dziecka w tym roku zaczęliśmy świętować już 31 maja. Liczna grupa dzieci, która zawitała do biblioteki, wykonała wspólnie z rodzicami wspaniałe kolorowe latawce, które później przeszły prawdziwy test latania. Przed naszą siedzibą zrobiło się bardzo kolorowo. W dalszej części spotkania bawiliśmy się, przy użyciu kolorowej chusty Klanzy oraz hula-hop. Tradycyjnie już, na zakończenie spotkania, dzieci rozbiły piniaty. Nie było to łatwe zadanie. Po wielu próbach posypał się deszcz cukierków.

W maju zawitały do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 246. Trzy klasy zerowe, zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Porozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o książki. W programie była także zabawa z tekstem.

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.