Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Marcowe spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

Utworzono dnia 22.06.2017, 18:25

Marzec w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78, mieszczącej się przy ul. Majdańskiej 5, upłynął nam w atmosferze oczekiwania na przyjście wiosny. Czytanie zaczęliśmy wierszem „Dziękujemy”. Wspólnie podziękowaliśmy „..ciepłym kapturom, czapkom pod brodę, szaliczkom, rękawiczkom.”
Następnie, razem z bohaterkami opowiadania „Szukamy wiosny”, wypatrywaliśmy pierwszych zwiastunów tej pory roku..

Nasze pierwsze czytanie odbywało się 8 marca, w Dniu Kobiet. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć kwiatów. Powstały piękne, kolorowe bukiety.
Ponieważ wiosna zbliżała się bardzo nieśmiało, małymi kroczkami, postanowiliśmy pożegnać zimę, a wiosnę przywitać Marzannami. Podczas warsztatów z cyklu „Rycerze i Księżniczki Sztuki”, dzieci wykonały kukły z materiałów ekologicznych.

Drugie czytanie z cyklu „… w krainie obłoków, czyli leniwe czytanie z obrazem w tle”, to ciąg dalszy wiosennych opowieści. Spotkanie zaczęliśmy opowiadaniem „Kiedy jest wiosna”. Bohaterowie - dwa zające kicają sobie wiosennie i obserwują zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie na wiosnę. Gościem specjalnym naszego spotkania była Pani Wiosna, która przyszła do nas pieszo i zamieszkała w … bibliotece. Dzieci wykonały dla Wiosny mnóstwo kwiatów, którymi ukwieciły łąkę. Wszyscy poczuliśmy ciepły powiew wiosny.

Wykorzystane teksty:

  •     „Dziękujemy” oraz „Szukamy wiosny” z książki S. Szuchowa, H. Zdzitowiecka „Od wiosny do wiosny”
  •     S. McBratney „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham. Kiedy jest wiosna”
  •     „Wiosenne porządki” oraz „Wiosna” z książki J. Brzechwy „Brzechwa dzieciom”

Tekst na czerwonym tle NOWOŚCI WYDAWNICZE

Odnośnik do strony www.facebook.com/Biblioteka.Praga.Poludnie/Odnośnik do strony www.youtube.com BibliotekiOdnośnik do profilu Biblioteki na portalu Instagram

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2020 r. wydłużamy czas otwarcia naszych placówek bibliotecznych. Zapraszamy o następujących porach:
poniedziałek, środa, piątek 13.00-19.00
wtorek, czwartek 10.00-16.00.

Wyjątkiem są placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110), które będą działać w godzinach:
poniedziałek, wtorek, czwartek 14.00-19.00
środa, piątek 9.00-14.00

W soboty w godzinach 10.00-15.00 Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych, Czytelnia Naukowa nr V oraz Dział Komputeryzacji i Edukacji Informatycznej przy ul. Meissnera 5 będą dostępne dla czytelników.

KOMUNIKATY

W dniach 14.09.2020 - 25.09.2020 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 16 przy ul. Walewskiej 7a będzie nieczynna z powodu skontrum.
Przepraszamy za utrudnienia

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki


link do strony Warszawskich Dni Seniora


 

link do strony z informacją o funkcjonowaniu Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

Mężczyzna czytający gazetę
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

link do podstrony z informacjami o wolontariacie w bibliotece

link do strony Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

link do podstrony Praskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

link do strony Bibliotecznego Punktu Informacji Kulturalnej

link do strony Dzielnicowego Informatora Kulturalnego

link do strony Urzędu Dzielnicy na Pradze-Południe
link do podstrony Dyskusyjnego Klubu Książki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.