Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Marcowe spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 78

Utworzono dnia 22.06.2017, 18:25

Marzec w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78, mieszczącej się przy ul. Majdańskiej 5, upłynął nam w atmosferze oczekiwania na przyjście wiosny. Czytanie zaczęliśmy wierszem „Dziękujemy”. Wspólnie podziękowaliśmy „..ciepłym kapturom, czapkom pod brodę, szaliczkom, rękawiczkom.”
Następnie, razem z bohaterkami opowiadania „Szukamy wiosny”, wypatrywaliśmy pierwszych zwiastunów tej pory roku..

Nasze pierwsze czytanie odbywało się 8 marca, w Dniu Kobiet. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć kwiatów. Powstały piękne, kolorowe bukiety.
Ponieważ wiosna zbliżała się bardzo nieśmiało, małymi kroczkami, postanowiliśmy pożegnać zimę, a wiosnę przywitać Marzannami. Podczas warsztatów z cyklu „Rycerze i Księżniczki Sztuki”, dzieci wykonały kukły z materiałów ekologicznych.

Drugie czytanie z cyklu „… w krainie obłoków, czyli leniwe czytanie z obrazem w tle”, to ciąg dalszy wiosennych opowieści. Spotkanie zaczęliśmy opowiadaniem „Kiedy jest wiosna”. Bohaterowie - dwa zające kicają sobie wiosennie i obserwują zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie na wiosnę. Gościem specjalnym naszego spotkania była Pani Wiosna, która przyszła do nas pieszo i zamieszkała w … bibliotece. Dzieci wykonały dla Wiosny mnóstwo kwiatów, którymi ukwieciły łąkę. Wszyscy poczuliśmy ciepły powiew wiosny.

Wykorzystane teksty:

  •     „Dziękujemy” oraz „Szukamy wiosny” z książki S. Szuchowa, H. Zdzitowiecka „Od wiosny do wiosny”
  •     S. McBratney „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham. Kiedy jest wiosna”
  •     „Wiosenne porządki” oraz „Wiosna” z książki J. Brzechwy „Brzechwa dzieciom”

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.