Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Biblioteka Wielokulturowa

Przedszkolaki w Bibliotece

Utworzono dnia 13.01.2017, 19:23

Grudzień w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78, obfitował w liczne zajęcia. Rozpoczęliśmy od wizyty przedszkolaków z Przedszkola Wesołe Nutki. Najmłodsze grupy, ponieważ odwiedziły nas po raz pierwszy, zapoznały się funkcjonowaniem biblioteki. Wprowadzeniem do rozmowy była książka. Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały historii o Kamyczku, którego tata zabrał do tajemniczego miejsca z mnóstwem skarbów. Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jej zbiorów oraz jak dbać o książki. Przedszkolaki zwiedziły również wszystkie pomieszczenia biblioteki. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki do książek z motywami świątecznymi.

Ze starszymi grupami przedszkolnymi, w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Dzieci, poprzez rozwiązywanie zagadek, stworzyły świąteczny obrazek, na którym znalazły się atrybuty symbolizujące święta Bożego Narodzenia. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że święta kojarzą im się z prezentami, które przynosi Święty Mikołaj. Uznaliśmy, że koniecznie trzeba napisać i wysłać list do Św. Mikołaja. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy i wykonały piękne kolorowe listy z prośbami o wymarzone podarunki.

FacebookYouTubeInstagram

GODZINY OTWARCIA

Od 11 maja 2020 r. filie i oddziały Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy będą czynne w nowych godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, środa 14:00-19:00
  • czwartek, piątek 11:00-16:00

Placówki biblioteczne przy ul. Abrahama 10 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110) będą czynne w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek 14:00-19:00
  • środa, piątek 9:00-14:00

KOMUNIKATY

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 110, znajdujące się przy ul. Abrahama 10, w dniach 27.07-14.08.2020 będą nieczynne z powodu przerwy wakacyjnej.

Przepraszamy za utrudnienia!

Biuletyn Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy


Warszawskie Dni Seniora


 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wykaz prenumerowanej prasy 2017 r.
Wykaz prenumerowanej
prasy 2020 r. - czytaj


WOLONTARIAT​

Zostań wolontariuszem

Ochotnicy warszawscy - miejski portal wolontariatu

Praskie Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej

Dzielnicowy Informator Kulturalny

Zakochaj się w Warszawie na Pradze-Południe
Dyskusyjny Klub Ksiązki 

„Wolne Lektury” to internetowa biblioteka, prowadzona przez fundację „Nowoczesna Polska”. Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i zostały przekazane w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.
Zapraszamy do korzystania.